LOT startuje z projektem centralnego zarządzania tożsamością

16 January 2007

Polskie Linie Lotnicze LOT S.A. podpisały kontrakt z firmą Novell Professional Services na budowę centralnego systemu zarządzania tożsamością opartego na systemie Novell Identity Manager 3.5. Wdrożenie programu ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa oraz uproszczenie korzystania z rozbudowanego środowiska IT firmy. Dzięki temu wdrożeniu LOT będzie mógł sprostać wymogom ogólnoświatowych norm jak ISO 27000 i ISO 17795 oraz krajowej ustawy o ochronie danych osobowych. Realizacja projektu właśnie się rozpoczyna.  

Korzyści wynikające z wdrożenia nowego systemu to przede wszystkim:

  • uproszczenie korzystania z rozbudowanego środowiska IT firmy
  • usprawnienie procesów biznesowych prowadzących do zarządzania dostępem do systemów i aplikacji
  • zwiększenie bezpieczeństwa przez zapewnienie scentralizowanej kontroli uwierzytelniania użytkowników na stacjach roboczych
  • odciążenie działu IT od wielu rutynowych zadań związanych z zapewnianiem, modyfikowaniem bądź zabieraniem praw dostępu do zasobów teleinformatycznych, tworzeniem kont użytkowników w poszczególnych systemach czy resetowaniem zapomnianych haseł.


W ramach projektu zarządzania tożsamością LOT wdroży w oparciu o technologię Novell Identity Manager  system aprowizacji oraz kontroli dostępu użytkowników do branżowych aplikacji, poczty elektronicznej, aplikacji do kontroli dostępu z zewnątrz, obejmie nim również system ERP. Rozwiązanie zawiera wbudowane mechanizmy workflow i BPM (Business Process Management), dzięki czemu przydzielanie pracownikom dostępu do zasobów będzie się mogło odbywać na podstawie roli pełnionej przez nich w organizacji oraz zgodnie z działaniami biznesowymi zdefiniowanymi przez LOT. W procesy te będą zaangażowani przełożeni pracowników bądź osoby odpowiedzialne za aplikacje biznesowe (np. system kadrowy).

„Polskie Linie Lotnicze LOT mają bardzo rozbudowane środowisko informatyczne obejmujące placówki w kraju i za granicą. Dlatego w trosce o zapewnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa poszukiwaliśmy kompleksowego rozwiązania informatycznego. System Novell Identity Manager 3.5 jest dla naszej firmy najlepszym programem” – powiedział Paweł Kłósek, kierownik projektu.

W ramach projektu PLL LOT wykorzystują również zestaw oprogramowania Novell Open Workgroup Suite. Służy on do budowy infrastruktury informatycznej opartej na platformie SUSE Linux Enterprise Server i zaawansowanych usługach sieciowych Novell Open Enterprise Server.

Więcej informacji o PLL LOT: www.lot.com

Polskie Linie Lotnicze LOT to jedna z najstarszych linii lotniczych na świecie od 1929 roku łączą Polskę ze światem. Obecnie samoloty LOT latają do ponad 60 miast w Europie i Ameryce Północnej. W 2006 samoloty Grupy LOT przewiozły ponad 4,2 miliona pasażerów. Flota LOT-u jest jedną z najnowocześniejszych w Europie. W 2008 roku LOT stanie się pierwszą europejską linią lotniczą, która w swojej flocie będzie miała samoloty Boeing 787 Dreamliner. Wśród pilotów LOT-u są mistrzowie Europy i świata we wszystkich dyscyplinach sportów lotniczych. LOT należy do sojuszu Star Alliance, którego członkowie oferują ponad 16 000 rejsów dziennie do 855 portów lotniczych w 155 krajach.

Informacje o firmie Novell
Novell, Inc. (Nasdaq: NOVL) jest producentem oprogramowania tworzącego infrastrukturę Przedsiębiorstwa Otwartego. Firma jest czołowym dostawcą środowisk operacyjnych open source opartych na systemie Linux oraz najwyższej klasy narzędzi do zarządzania i bezpieczeństwa, przystosowanych do pracy w mieszanych środowiskach systemowo-sprzętowych. Novell pomaga klientom w koncentrowaniu się na rozwoju biznesu udzielając daleko idącej pomocy w zakresie zarządzania, upraszczania, integrowania i zabezpieczania środowiska informacyjnego przy jednoczesnym obniżaniu poziomu ryzyka i kosztów jego posiadania. Więcej informacji: http://www.novell.com, http://www.novell.pl.

Novell jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Novell Inc. w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Pozostałe znaki towarowe innych firm są własnością odpowiednich podmiotów.

 

Certain versions of content ("Material") accessible here may contain branding from Hewlett-Packard Company (now HP Inc.) and Hewlett Packard Enterprise Company. As of September 1, 2017, the Material is now offered by Micro Focus, a separately owned and operated company. Any reference to the HP and Hewlett Packard Enterprise/HPE marks is historical in nature, and the HP and Hewlett Packard Enterprise/HPE marks are the property of their respective owners.